Pro rodinu Wifi modulů, postavené na SoC ESP8266 existuje port GCC překladače a částečně otevřené SDK, které umožňuje tvorbu vlastních aplikací. Existuje i virtuální stroj, založený na Linuxu, který obsahuje vše potřebné pro překlad a vývoj. Bohužel pro mě ale používám téměř výhradně platformu Windows a můj již celkem dýchavičný Atom nezvládá příliš dobře běh virtuálních strojů. Naštěstí se objevil Development kit pro Windows s (bohužel) Eclipse IDE… To bohužel je tam proto, protože Eclipse IDE běží pod Javou, což mému Atomu také moc nepřidá. Instalace podle postupu v příspěvku proběhla bez potíží – poslední zveřejněná verze také již obsahuje SDK 0.9.4 a sadu příkladů včetně AT_v0.20, který používám jako etalon správnosti překladu a který jde – jak je vidět na následujícím obrázku, bez potíží přeložit.
Výsledkem překladu jsou binární soubory, které je možné přímo nahrát do modulu.
Instalace prostředí ale nemá smysl, pokud jen chceme nahrávat již hotový FW – mým cílem bylo dosažení překladu FW LUA interpreteru buď od nodemcu, nebo od nodelua. NodeLUA dávám přednost kvůli propracované návaznosti na on-line vývojové prostředí a to i přesto, že implementace LUA je v nodemcu lépe zvládnutá. Vytvoření projektu pro překlad nodelua bylo – vzhledem k pomoci autora Development kitu – hodně usnadněno. Projekt šel přeložit na první pokus a po cca 7-mi minutách překladu jsem získal vytvořené binární soubory.
Teď se tedy můžu zaměřit na studium a testování rozdílů obou LUA implementací, studium toho, jak probíhá internetové nahrávání LUA aplikace a dalších věcí, které mě zajímají.
Pro ty, kteří nejsou zaregistrovaní na fóru ESP8266, nebo pro případný výpadek jsou pod článkem umístěny odkazy na soubory (mimo Javy a Eclipse IDE), nebo přímo soubory, použité pro instalaci…
Skript a doplňkové Min-GW moduly